Tag Archive | "wizzair mk"

Wizz air Basel Skopje

800px-Airbus_320-200_Wizz_Air_3

Skopje ➜ Basel Mulhouse
Skopje – Basel Mulhouse Thursday 03 Oct 13:05 → 15:20 MKD 9,169.00
Skopje – Basel Mulhouse Saturday 05 Oct 13:05 → 15:20 MKD 7,369.00
Skopje – Basel Mulhouse Tuesday 08 Oct 13:05 → 15:20 MKD 6,169.00
Skopje – Basel Mulhouse Thursday 10 Oct 13:05 → 15:20 MKD 7,369.00
Skopje – Basel Mulhouse Saturday 12 Oct 13:05 → 15:20 MKD 7,369.00
Skopje – Basel Mulhouse Tuesday 15 Oct 13:05 → 15:20 MKD 6,169.00
Skopje – Basel Mulhouse Thursday 17 Oc t13:05 → 15:20 MKD 6,169.00
Skopje – Basel Mulhouse Saturday 19 Oct 13:05 → 15:20 MKD 9,169.00
Skopje – Basel Mulhouse Tuesday 22 Oct 13:05 → 15:20 MKD 6,169.00
Skopje – Basel Mulhouse Thursday 24 Oct 13:05 → 15:20 MKD 4,869.00
Skopje – Basel Mulhouse Saturday 26 Oct 13:05 → 15:20 MKD 7,369.00

Basel Mulhouse ➜ Skopje

Basel Mulhouse – Skopje Thursday 03 Oct15:50 → 18:05 MKD 9,169.00
Basel Mulhouse – Skopje Saturday 05 Oct15:50 → 18:05 MKD 7,369.00
Basel Mulhouse – Skopje Tuesday 08 Oct15:50 → 18:05 MKD 4,869.00
Basel Mulhouse – Skopje Thursday 10 Oct15:50 → 18:05 MKD 3,669.00
Basel Mulhouse – Skopje Saturday 12 Oct15:50 → 18:05 MKD 6,169.00
Basel Mulhouse – Skopje Tuesday 15 Oct15:50 → 18:05 MKD 3,069.00
Basel Mulhouse – Skopje Thursday 17 Oct15:50 → 18:05 MKD 2,469.00
Basel Mulhouse – Skopje Saturday 19 Oct15:50 → 18:05 MKD 3,669.00
Basel Mulhouse – Skopje Tuesday 22 Oct15:50 → 18:05 MKD 2,469.00
Basel Mulhouse – Skopje Thursday 24 Oct15:50 → 18:05 MKD 1,869.00
Basel Mulhouse – Skopje Saturday 26 Oct15:50 → 18:05 MKD 3,069.00

Read the full story

Incoming search terms:

Posted in Avio Kompanije, WizzAir MacedoniaComments (0)

ПОЛЕТУВАЊА Аеродром Александар Велики Скопје

ПОЛЕТУВАЊА

Аеродром Александар Велики Скопје
Skopje LJUBLJANA ADRIA AIRWAYS 04:45
Skopje LJUBLJANA LUFTHANSA 04:45
Skopje LONDON – LUTON WIZZ AIR 05:15
Skopje ZAGREB CROATIA AIRLINES 05:50
Skopje BELGRADE JAT AIRWAYS 06:00
Skopje BUDAPEST MALEV 09:33
Skopje SABIHA GOKCEN ISTANBUL PEGASUS AIRLINES 11:55
Skopje VIENNA AUSTRIAN AIRLINES 12:45
Skopje VIENNA LUFTHANSA 12:45
Skopje MULHOUSE WIZZ AIR 13:05
Skopje DUBAI FLY DUBAI 13:25
Skopje LJUBLJANA ADRIA AIRWAYS 15:55
Skopje LJUBLJANA LUFTHANSA 15:55
Skopje ROME BELLE AIR EUROPE 17:50
Skopje ZURICH HELVETIC AIRWAYS 19:50
Skopje ISTANBUL TURKISH AIRLINES 20:35

Incoming search terms:

Posted in Skopje AirportComments (0)

НОВА ДЕСТИНАЦИЈА ОД СКОПЈЕ: ОД МАЈ ВИЗЕР ЌЕ ЛЕТА ДО СТОКХОЛМ

НОВА ДЕСТИНАЦИЈА ОД СКОПЈЕ: ОД МАЈ ВИЗЕР ЌЕ ЛЕТА ДО СТОКХОЛМ

Од 3 мај од скопскиот аеродром „Александар Велики” со кој раководи ТАВ ќе може директно да се лета до Стокхолм за билети со почетна цена од 1.690 денари. Можностите за резервација на летот се веќе отворени. За шведската престолнина ќе се лета секој понеделник и петок.

„Воодушевени сме што нашите нискотарифни билети се се повеќе популарни за македонските патници и странските посетители. Нашата нова дестинација до Стокхолм е втора линија од Скопје до скандинавскиот пазар и деветта меѓународна линија што ја поврзува Македонија со популарните европски дестинации. Со ниски цени на авионските карти, убедени сме дека и оваа дестинација брзо ќе стане бестселер за појдовни и дојдовни туристи“, изјави Даниел де Каваљо, директорот за корпоративни комуникации на авиокомпанијата Визер.

Incoming search terms:

Posted in WizzAir MacedoniaComments (0)